Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku,

jestem piszącą fikcję psycholog albo autorką, której pasją i zawodem stała się psychologia. Mam też w życiu inne ważne role: jestem mamą dwojga dzieci (już nastolatków), przyjaciółką wspaniałych przyjaciół, redaktorem i autorem felietonów w lokalnej gazecie, czasem udzielam się społecznie, występowałam w kabarecie.

Zdjęcie mnie obejmującej drzewo

Psychologiem zostałam względnie późno, to mój drugi zawód, wybrany bardzo świadomie. Wcześniej skończyłam iberystykę oraz instytut stosunków międzynarodowych w Warszawie. Znaczną część życia zawodowego przepracowałam w mediach jako redaktor, tłumacz i dziennikarz, najpierw w tygodniku „Forum”, w portalu Onet, okazjonalnie pisałam do innych tytułów, współpracowałam z Programem II Polskiego Radia przy audycjach Euranet. Jestem autorką słownika i powieści, które ukazały się najprawdziwszym drukiem,` oraz wielu tekstów, które mam popakowane w folderach na komputerze.
W życiu przydarzyło się wiele rzeczy, których nigdy bym nie wybrała. Spotkało mnie też trochę wspaniałości. Był czas, gdy usiłowałam wszystko zaplanować i uporządkować. Porzuciłam iluzję kontroli. Teraz pozwalam życiu dziać się. Wspiera mnie wiedza psychologa, narzędzia psychoterapeutyczne, jakich nieustannie się uczę. Bo nie przestałam się uczyć. Uczą mnie wykładowcy w szkole psychoterapii, ale także ludzie, z jakimi się spotykam. Prywatnie i służbowo. Uczę się poprzez medytację. Spotkanie ze sobą. Mam w sobie wiedzę, do której wciąż docieram. Ty też masz tę wiedzę. To bogactwo.
Jako autorka ukrywam się za swoimi bohaterami. Jako psycholog, psychoterapeuta i miłośnik/trener uważności chciałabym tylko pokazać Ci metody, które poznałam, których doświadczyłam, i wiem o nich, jak bardzo potrafią być skuteczne.
Zapraszam Cię do lektury tej strony oraz stron do niej podpiętych: „Dominika pisze” i „Dominika medytuje”. Myślę, że one powiedzą o mnie więcej niż ta zwięzła notatka.
Dziękuję za to, że przeczytałaś/przeczytałeś do końca.
Dominika Bartmann